W dniach 19-21 października w słowackim Presovie rozegrane zostaną spotkania międzynarodowe w ramach Turnieju Sześciu Narodów. Jednym z jego uczestników jest Reprezentacja Polski.

W turnieju wezmą udział zespoły Danii, Niemiec, Norwegii, Łotwy, Polski oraz gospodarzy - czyli Słowacji. Impreza ta jest kontynuacją podpisanej nie tak dawno współpracy pomiędzy sześcioma Federacjami.

Sam turniej rozegrany zostanie w formule podobnej do The World Games 2017. W pierwszej fazie zespoły rozegrają mecze systemem "każdy z każdym" w dwóch, 3-drużynowych grupach:

Grupa A     Grupa B
Dania   Norwegia
Niemcy   Łotwa
Słowacja   Polska

Następnie 2 najlepsze zespoły każdej z grup awansują do półfinałów, gdzie rozegrają spotkania "na krzyż" wg klucza: 1A - 2B, 1B - 2A. Zespoły z trzecich miejsc zmierzą się w meczu o 5. miejsce, przegrani półfinaliści zagrają o brąz, a zwycięzcy półfinałów o złoto.

Reprezentacja Polski zmagania rozpocznie już w pierwszym meczu imprezy, w którym jutro o godzinie 10:00 zmierzy się z Łotwą. Następnie w sobotę nasze "Orły" podejmą Reprezentację Norwegii.