Zgodnie z ustaleniami Walnego Zjazdu (02.06.2019) i Ramowym Systemem Rozgrywek 2019/2023 (załącznik) publikujemy informację dotyczące rozgrywek w sezonie 2019/2020.

Ekstraliga Mężczyzn

a) W kategorii Mężczyzn zgłosiło się 10 zespołów (Ekstraliga) i 3 drużyny do I ligi (Mapa powyżej).
b) Po terminie zgłoszenie przesłał Absolwent Siedlec i ma zostać wysłane zgłoszenie Szarotki Nowy Targ. 
c) Wśród zespołów zgłoszonych do Ekstraligi Floorball Gorzów Wielkopolski nie spełnia wymogów formalnych (zaległości finansowe wobec Związku). 
d) Ze względu na dość dynamiczną sytuację, ustalono, że powstanie jedna liga, system gier: każdy z każdym, jedno spotkanie w weekend. Od poniedziałku wystawiane będą rachunki za wpisowe. Drużyny, które opłacą wpisowe do 15 czerwca 2019 r. i spełnią wymogi formalne utworzą Ekstraligę Mężczyzn, nie więcej jednak niż 16 zespołów. (Ustawienie terminarza zgodnie z tabelą Bergera na 16 zespołów - załącznik Berger 16, jeśli zmieni się liczba drużyn, zastosowany zostanie system Bergera odpowiedni do ilości zespołów). 
 

Tabela Bergera na 16 drużyn
 
e) W przypadku zgłoszenia się większej liczby zespołów, konieczna będzie modyfikacja powyższych ustaleń. Ekstraligę Mężczyzn utworzą zespoły, które uczestniczyły w rozgrywkach w sezonie 2018/2019, nowo zgłoszone zespoły utworzą I ligę. 
f) W przypadku jednej ligi rozgrywki wyłonią 8 zespołów, które w sezonie 2020/2021 utworzą Ekstraligę Mężczyzn, pozostałe utworzą I ligę.

Ekstraliga Kobiet

 
 
a) Do rozgrywek zgłosiło się 8 zespołów. System gier: każdy z każdym, mecz u siebie i wyjazd. Jeden mecz w weekend.
b) Od poniedziałku wystawiane będą rachunki za wpisowe. Drużyny, które opłacą wpisowe do 15 czerwca 2019 r. i spełnią wymogi formalne, zostaną uwzględnione w grafiku zgodnie z tabelą Bergera na 8 zespołów.
 

Tabela Bergera na 8 drużyn

 

Play Off - obie Ekstraligi

TOP4 ligi po sezonie zasadniczym gra półfinały do 3 zwycięstw, następnie Super Finał na dotychczasowych zasadach. Miejsca 5-8 grają jak do tej pory do 2 zwycięstw.

W Ekstralidze Mężczyzn Miejsca 9-16 spadają do I ligi, bez play off.

Juniorki i juniorzy starsi

Zgłoszone drużyny przedstawione na mapach powyżej. W tej chwili nie podjęto konkretnych decyzji. Prawdopodobnie system rozgrywek będzie taki sam, jak w sezonie 2018/2019. 

Kiedy powstanie kompletny grafik rozgrywek i potwierdzony zostanie system?

Po 15 czerwca 2019 r. po ustaleniu dokonanych płatności i spełnianiu wymogów formalnych podjęte zostaną prace na grafikiem rozgrywek.