Super Finał Unihokeja 2019 w Zielonce rozpocznie się już za niespełna 2 dni! Dlatego też przygotowaliśmy dla Was najważniejsze informacje, związane z tą imprezą.

1. Miejsce spotkań, kibice, media

  • Data rozgrywania spotkań: 13.04.2019 (sobota)
  • Mecze rozgrywane będą w hali OKiS w Zielonce, znajdującej się przy ul. Łukasińskiego 1/3
  • Wstęp na wszystkie mecze: BEZPŁATNY
  • Punkt gastronomiczny: 50 m od hali - Bistro Orchidea
  • Media: media proszone są o zgłoszenie swojej obecności na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz zgłoszenie się do Organizatora (p. Izabela Misiowiec) po przyjeździe na halę

2. Rozpiska spotkań + linki do transmisji VIDEO ONLINE (NA ŻYWO)

11:00 | Mecz o 3. miejsce Kobiet | KS Górale Nowy Targ - MLUKS SUS Travel Jedynka Trzebiatów

14:00 | Mecz o 3. miejsce Mężczyzn | MUKS Zielonka - Olimpia Łochów

17:00 | Wielki Finał Kobiet | Interplastic Olimpia Osowa Gdańsk - MMKS Podhale Nowy Targ

20:00 | Wielki Finał Mężczyzn | KS Górale Nowy Targ - KS Gorący Potok Szarotka Nowy Targ


3. Krótkie zapowiedzi spotkań + statystyki

Mecz o 3. miejsce Kobiet
KS Górale Nowy Targ - MLUKS SUS Travel Jedynka Trzebiatów

Po zaciętej walce w półfinale, Jedynka Trzebiatów ostatecznie uległa MMKS-owi Podhale 1:2 w serii spotkań do 2 zwycięstw, przegrywają decydujące starcie po rzutach karnych. Góralki z kolei 2-krotnie z rzędu nie sprostały aktualnym Mistrzyniom Polski z Gdańska, choć mecze te przez większość czasu były naprawdę wyrównane, a o zwycięstwach Olimpii w dużej mierze decydowała skuteczność.

W meczu o brąz Góralki i Jedynka będą więc chciały zaspokoić swój głód zwycięstwa, toteż tym bardziej możemy się spodziewać wyrównanej walki i świetnego widowiska. Początek meczu o 11:00!

Poniżej statystyki obu drużyn w tym sezonie, jak i zestawienie ich dotychczasowych bezpośrednich starć:

Mecz o 3. miejsce Mężczyzn
MUKS Zielonka - Olimpia Łochów

Spory niedosyt po spotkaniach półfinałowych jest również w szeregach łochowskiej Olimpii i zielonkowskiego MUKS-u. Oba zespoły uległy w półfinałach nowotarskim klubom (kolejno: Góralom i Szarotce) 0:2 w serii spotkań, ale wszystkie wygrane przez Podhalan mecze "wisiały na włosku" i detale decydowały o tym, kto zwyciężał (dwukrotnie byliśmy świadkami kolejno: dogrywki i rzutów karnych).

Koniec końców obie drużyny zakończą sezon Derbami Mazowsza w walce o brązowy medal Mistrzostw Polski. Szykuje się niezwykłe widowisko, z udziałem wielu kibiców, bowiem spotkanie rozegrane zostanie w Zielonce, do której blisko mają również Łochowianie!

W bezpośrednich starciach Olimpia ani raz nie była w stanie pokonać Zielonki. Czy zmieni się to po tym weekendzie...?

Wielki Finał Kobiet
Interplastic Olimpia Osowa Gdańsk - MMKS Podhale Nowy Targ

Wspomniane już nieprawdopodobne emocje w parze Podhale - Jedynka ostatecznie dały awans do finału drużynie Podhala. W drugim półfinale lepsza od Góralek okazała się zaś Olimpia. I tak oto oba zespoły po raz drugi z rzędu zmierzą się ze sobą w finale Mistrzostw Polski (rok temu aktualna drużyna MMKS Podhale grała jako MMKS Podhale II).

Olimpia stanie więc przed szansą na zdobycie 9-tego mistrzowskiego tytułu w historii, który zbliżyłby klub z Osowy do miana najbardziej utytułowanego w Polsce (licząc zarówno kluby żeńskie, jak i męskie), z kolei przed Podhalem rodzi się wymarzona szansa na rewanż za minimalną porażkę (6:7) w finale sprzed roku.

Oba zespoły w obecnych zestawieniach mierzyły się ze sobą tylko raz - właśnie w Wielkim Finale sezonu 2017/2018. W przekroju całego sezonu 2018/2019 lepsza była Olimpia, ale Play Off rządzi się swoimi prawami i niczego tak naprawdę - poza świetnym widowiskiem - nie możemy być pewni.

Wielki Finał Mężczyzn
KS Górale Nowy Targ - KS Gorący Potok Szarotka Nowy Targ

Prawdziwą wisienką na torcie, znakomitym zwieńczeniem Super Finału Unihokeja 2019 będą najsłynniejsze w Polsce Derby. Derby Nowego Targu. Za nami niezwykle emocjonujące półfinały, a szczególnie ostatni mecz półfinałowy Szarotki w Zielonce, gdzie nowotarżanie wywalczyli awans do finału po rzutach karnych. Warty odnotowanie jest również pierwszy mecz 1/2 finału w Łochowie, gdzie Górale w dogrywce pokonali Olimpię, otwierając sobie drogę do awansu, który potem przypieczętowali na hali w Nowym Targu. Teraz czas na ostateczne starcie.

Szarotka wywalczyła upragniony finał po 3 latach przerwy. Wtedy również (Super Finał 2016) w starciu o 1. miejsce oglądaliśmy Derby Nowego Targu. Górale z kolei w walce o złoto są nieprzerwanie od sezonu 2014/2015. Zmieniany jest tylko rywal: raz Zielonka, raz Szarotka. O tym, czy do sukcesu prędzej zbliży głód zwycięstwa (Szarotki), czy finałowe doświadczenie ostatnich lat (Górali), dowiemy się w sobotę późnym wieczorem!

Zapraszamy również do przejrzenia niezwykle ciekawych statystyk obu drużyn w tym sezonie, jak i bezpośrednich starć w nowotarskich Derbach:

4. Sędziowie nominowani do Super Finału Unihokeja 2019

  • Kliknij tutaj, by zobaczyć pełną listę wraz z charakterystyką sędziów


Zapraszamy również do śledzenia oficjalnych kanałów Polskiego Związku Unihokeja na Facebook'u i Instagramie, gdzie zawsze zamieszczamy najświeższe informacje:


@pzunihokeja

@pzunihokeja


wydarzenie FB