Szwajcaria będzie gościć najlepsze żeńskie Reprezentacje Narodowe w Neuchâtel od 7 do 15 grudnia 2019 roku.

Organizatorzy mają już za sobą kilka zakończonych prac. Ruszyła strona internetowa (www.neuchatel2019.ch), ustalono ambasadorów imprezy i zarówno marketingowe materiały graficzne, jak i zwiastun MŚ zostały przygotowane.

Organizatorzy wierzą, że Neuchatel będzie dzięki temu w centrum zainteresowania dla całego unihokejowego Świata w 2019 roku. Najlepsze żeńskie drużyny narodowe będą wtedy (7-15.12.2019) rywalizowały o tytuł najlepszej na świecie.

Gdzie zobaczymy mecze Mistrzostw?


Hala główna. Fot. HC Université Neuchâtel

Aż 48 spotkań Czempionatu zostanie rozegranych w głównej arenie "Patinoire du Littoral" oraz w hali dodatkowej "Salle de la Riveraine". Wszystkie mecze Szwajcarek, jak również fazę play-off od ćwierćfinałów zobaczymy w hali głównej, mogącej pomieścić 4000 widzów. Hala dodatkowa, czyli The Salle de la Riveraine (pojemność 700 osób) będzie również areną zmagań podczas Euro Floorball Tour od 9 do 11 listopada tego roku. Prestiżowy turniej 4 najlepszych żeńskich drużyn na świecie (Szwajcaria, Szwecja, Finlandia, Czechy) będzie jedną z prób dla Neuchâtel i Szwajcarskiej Federacji przed najważniejszą imprezą 2019 roku.

Szansa na promocję unihokeja w nowym regionie


Oficjalny zwiastun zbliżających się MŚ

Daniel Bareiss, prezydent Szwajcarskiej Federacji Unihokeja postrzega MŚ w Szwajcarii jako wielką szansę dla jego kraju na promocję unihokeja w jednym z regionów Helwecji:

Najlepsze na świecie Reprezentacje Narodowe zapewnią nam świetne mecze i many nadzieję, że sprawią, iż wszyscy kibice w Szwajcarii będą mogli ekscytować się w tym czasie unihokejem. Wierzymy, że to wydarzenie wypromuje unihokej na długi czas, szczególnie we francusko-języcznym regionie Helwecji i że zafascynujemy zachodnią Szwajcarię tą dynamiczną i atrakcyjną dyscypliną sportu. 

Trzy najlepsze szwajcarskie zawodniczki ambasadorkami MŚ 2019

    

 

Corin Rüttimann (Piranha Chur), Brigitte Mischler (Wizards Bern Burgdorf) i Andrea Gämperli (Kloten-Dietlikon Jets) - to one będą twarzami zbliżającego się Czempionatu. Licząc razem, te zawodniczki rozegrały aż 191 międzynarodowych spotkań w szwajcarskiej Reprezentacji Narodowej. Zobaczcie jak wyglądała sesja zdjęciowa z ich udziałem:

Gdzie znaleźć więcej informacji?

Bieżące wiadomości z przygotowań do Mistrzostw Świata, jak i informacje dotyczące m. in. Eliminacji, sprzedaży biletów, czy podziału na grupy, znajdziemy na Oficjalnej stronie Mistrzostw Świata 2019, która została już uruchomiona. Póki co, witryna dostępna jest jedynie w języku francuskim, niemieckim i angielskim.

Bądźcie na bieżąco! Ważne terminy:

  • Eliminacje do MŚ: koniec stycznia/początek lutego 2019 r.
  • Losowanie grup MŚ: połowa lutego 2019 r.
  • Początek sprzedaży biletów: luty 2019 r.
  • MŚ Kobiet 2019: 07-15.12.2019 r.