W 100-tną rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę odbył się turniej unihokeja w kategorii dzieci, młodziczek i młodzików zorganizowany przez UKS Bankówka Zielonka.

W hali OKiS na 3 boiskach nazwanych nazwiskami twórców niepodległości: Piłsudski, Dmowski i Paderewski grało prawie 250 zawodników z 21 drużyn.

Gościliśmy kluby z Łochowa, Józefiny, Zabrodzia, Płoskini, Warszawy, Święcic, Baniochy oraz rodzime zielonkowskie kluby tj. Dzikie Gęsi, MUKS i Bankówkę - tłumaczy organizator, Pan Marek Fijałkowski.

Po widowiskowej rywalizacji grupowej, nastąpiła zacięta faza play-off, która wyłoniła finalistów. W kategorii dzieci triumfowała drużyna z Józefiny, drugie miejsce zajął Łochów, a trzecie UKS Bankówka. W kategorii młodziczek bezkonkurencyjne okazały się Dzikie Gęsi Zielonka, na drugim miejscu uplasowała się Dragons Płoskinia, a trzecie miejsce przypadło Młodym Wilkom z Zabrodzia. Kategorię młodzików zdominowała UKS Bankówka, której drużyny zajęły I i III miejsce. Natomiast czarnym koniem turnieju okazała się młoda drużyna ze Święcic, która uplasowała się na drugim miejscu w tej kategorii.

Wyjątkowym wydarzeniem było odśpiewanie o godz. 12.00 Mazurka Dąbrowskiego przez wszystkich zgromadzonych na hali w Zielonce.

Cieszymy się, że w tak ważnym dniu turniej miał tak podniosły charakter. Wydarzenie zostało objęte patronatem przez Urząd Miasta Zielonka i Starostwo Powiatowe w Wołominie, dzięki którym ufundowane zostały medale dla wszystkich uczestników oraz pamiątkowe puchary i koszulki, a najlepsi zawodnicy turnieju otrzymali nagrody indywidualne - zdradza Pan Marek Fijałkowski.

W trakcie turnieju odbyło się szkolenie sędziowskie, przeprowadzone przez Macieja Konieczkę i Radosława Gapskiego z Wydziału Sędziowskiego PZUnihokeja. W szkoleniu wzięło udział 16 uczestników, którzy również otrzymali pamiątkowe medale.
Wszystko przebiegło zgodnie z planem, a wspomnienia na długo pozostaną w pamięci uczestników, kibiców i organizatorów. Atmosfera była wyjątkowa!

W imieniu Polskiego Związku Unihokeja gratulujemy zielonkowskiemu środowisku tak fantastycznej inicjatywy i życzymy powodzenia w organizowaniu kolejnych tak pięknych wydarzeń!