"Siadamy głęboko w fotelach, zapinamy pasy i startujemy z nowym sezonem!"

- cytat uznanego komentatora piłkarskiego Andrzeja Twarowskiego oddaje chyba najlepiej to, co czuje każdy kibic unihokeja w Polsce! Uwaga podróżni! Pociąg „Salming Ekstraliga Mężczyzn” rusza już w najbliższą sobotę! Dla jednych będzie to przyjemna podróż szlakiem zwycięstw. Inni będą chcieli czasem się zatrzymać, by poprawić swoją grę. Zaczynamy od 4 dwumeczów rozgrywanych w: Zielonce i Łochowie (grupa B) oraz Wejherowie i Żarach (grupa C). Co czeka nas w tych spotkaniach? Jak przegotowywały się drużyny? Czytajcie dalej!

Dawid zaskoczy Goliata?

GRUPA B
VS

MUKS Zielonka

Mecz 1 - LIVE
Mecz 2 - LIVE

TLU Kala-Izolacje Toruń

Data i godzina spotkań: 08.09.2018 r., godz. 20:00
09.09.2018 r., godz. 10:00
Miejsce spotkań: Hala Sportowa Ośrodka Kultury i Sportu w ZIelonce, ul. Łukasińskiego 1/3
Sędziowie: Czarnecki Wojciech / Gapski Radosław

Pierwszym przedstawianym spotkaniem będzie potyczka Wicemistrza ubiegłego sezonu – MUKS Zielonka z „czerwoną latarnią” ubiegłego sezonu TLU Kala-Izolacje Toruń. Jedni i drudzy przeprowadzili kilka ciekawych ruchów transferowych przed sezonem. Toruń wzmocnił swoją drużynę głównie zawodnikami z Toruńskiej Ligi Unihokeja. Zdecydowanym faworytem jest Zielonka. O przygotowania do tego spotkania, jak i całego sezonu zapytaliśmy Mateusza Antoniaka z drużyny gospodarzy i jego imiennika Mateusza Gurskiego z ekipy przyjezdnych. Oto co powiedział zawodnik gości:


Fot. TLU Kala-Izolacje Toruń

Przygotowania do sezonu w naszej drużynie idą pełną parą. Przez całe wakacje trenowaliśmy "bez kija". W połowie sierpnia weszliśmy na halę. Dodatkowo podczas wakacji nasi zawodnicy brali udział w zgrupowaniach Reprezentacji Polski oraz obozach. Muszę przyznać, że jeszcze nigdy nasz klub nie był tak dobrze przygotowany do sezonu, mam nadzieję, że przyniesie to duży efekt. Na pewno chcemy w tym sezonie wypaść zdecydowanie lepiej, niż w poprzednim. W dużej mierze ten poprzedni sezon był poświęcony na zebranie doświadczenia. Ze względu na duże braki kadrowe o sile zespołu seniorów w większości stanowili juniorzy. Ten sezon będzie już zupełnie inny, mamy więcej zawodników w kadrze. Przyszło kilku zawodników którzy bardzo mocno wzmocnią nasz zespół. Między innymi do gry wrócił Jonasz Lubomski, który był jednym z liderów naszej drużyny za czasów gry w 1. lidze. Do drużyny dołączył również reprezentant Polski w hokeju na trawie Mateusz Popiołkowski oraz reprezentant Polski U-19 Kacper Antkowiak, który przyszedł do nas z Aligatora Gdynia. W Ekstralidze zagra tylko 5 juniorów. Celem na pewno jest jak najlepiej wypaść w rozgrywkach grupowych, żeby móc w fazie Play-Off trafić na teoretycznie słabszego rywala.

Do Zielonki jedziemy bardzo bojowo nastawieni. Nie jedziemy tam na wycieczkę, tylko po zwycięstwo! Zdajemy sobie sprawę z kim gramy, ale mamy nadzieję że uda nam się sprawić dużą niespodziankę.

 

 Jak widać młody zawodnik TLU jest naładowany pozytywnymi emocjami przed rozgrywkami. Z większym dystansem na start rozgrywek spogląda z kolei najlepszy strzelec Zielonki:


Fot. Archiwum zawodnika

Do nowego sezonu przygotowujemy się od połowy sierpnia. Wiadomo, że jest to okres wakacyjny i część zawodników uczęszczało na treningi "w kratkę". Niektórzy przygotowują się sami pod kątem motorycznym i siłowym, później zostają treningi na hali. Śmiało mogę powiedzieć, że dopiero od kilku zajęć ustalamy piątki meczowe na zbliżający się sezon. Jeśli chodzi o transfery, to wiem że Filip Łukaszewski wzmocni nasze szeregi, ale również kilku zawodników zrezygnowało z gry. Jeśli chodzi o oczekiwania na najbliższy sezon, nie jestem w stanie dużo powiedzieć. Skupiamy się na pierwszej kolejce, pierwszym celem będzie zdobycie pierwszego miejsca w grupie. Przed meczami z Toruniem nie przygotowujemy się jakoś specjalnie. Chcemy dobrze rozpocząć sezon i odnieść dwa pewne zwycięstwa.

W ten weekend będziemy więc mieli do czynienia z pojedynkiem stonowanego, spokojnego Mistrza z żywiołowymi i głodnymi zwycięstw "Piernikami" z Torunia. O tym, czy zwycięży opanowanie, czy ekspresja, dowiemy się już za 2 dni!