EuroFloorball Cup 2019 rozpocznie się już w przyszłą środę w Malacky na Słowacji. Mistrzynie Polski - Interplastic Olimpia Osowa Gdańsk na EFC zagra po raz dziewiąty! 

Jeszcze nigdy w historii EuroFloorball Cup żaden polski zespół nie zwyciężył, najbliżej tego osiągnięcia były zawodniczki z Gdańska, które w 2017 roku zajęły II miejsce ulegając słowackiej drużynie SK 98 Pruske tylko 1-2. W tym roku Interplastic Olimpia Osowa Gdańsk spróbuje swoich sił po raz dziewiąty, a ich rywalkami w grupie (3-drużynowej) będą kolejno Kysucke Nove Mesto (Mistrzynie Słowacji) oraz CDE El Valle (Mistrzynie Hiszpanii). Później nastąpi etap play-off, czyli półfinały dla drużyn z miejsce 1 i 2 po fazie grupowej oraz mecz o 5. miejsce (pozostałe 2 drużyny). Zwycięzcy półfinałów zagrają o złoto. Wszystkie mecze będą relacjonowane na żywo przez kanał IFF YouTube, a rozpiska znajduje się tutaj

O kilka słów przed turniejem poprosiliśmy Weronikę Grądzką, zdobywczynię kryształowej kuli dla najlepszej zawodniczki Ekstraligi Kobiet w minionym sezonie:

Od środy, po przerwie wracamy na Puchar Europy. Jesteśmy zdecydowanie bardzo mocno zmobilizowane, aby pokazać się z lepszej strony, niż w minionych już w tym sezonie meczach. Mierzymy wysoko, ale jesteśmy też pokornie nastawione do tego turnieju i wiemy, że wszystko zweryfikuje boisko. Naszym celem jest zagrać jak najlepsze spotkania, a jeżeli będzie szansa przekuć to w sukces, to tym lepiej dla Polskiego Unihokeja. Tym samym liczymy na gorący doping ze strony kibiców!

Nam nie pozostaje więc nic innego, jak tylko życzyć naszemu przedstawicielowi powodzenia na EuroFloorball Cup i zaprosić Państwa do oglądania meczów Gdańska na żywo przez kanał IFF YouTube!